ראיון טלפוני זה לא בזבוז זמן

בוקר אחד מתיישבת רכזת משאבי אנוש ליד שולחנה, ולמולה נחים עשרות קורות חיים לתפקיד x.
ממיינת, מסננת, ומגיעה לכמה מועמדים שהיא מחליטה שכדאי לפגוש. בוחרת במועמדת מרשימה מאד ומתקשרת אליה. מאותו רגע ואילך, אחד מכמה דברים יכול לקרות. במקרה המוצלח, השיחה תזרום ויחליטו להיפגש. במקרה הפחות מוצלח, המועמדת תבקש לשוחח במועד מאוחר יותר. ובמקרה הגרוע?
במקרה הגרוע המועמדת תגיב בזלזול, קוצר רוח, או פשוט חוסר סבלנות.
ראיון טלפוני הוא ראיון לכל דבר. לפעמים הוא נראה מיותר, אבל זו לא סיבה לזלזל בו.
הוא אחד מכמה שלבים שמבצע ארגון כדי לגייס ואתם בוודאי לא רוצים ליפול בשלב הראשון.
קחו בחשבון שהאופן בו השיחה מתנהלת מאפשר למגייס להתרשם מכם התרשמות ראשונית, וחשיבות הרושם הראשוני ידועה לכולנו.

המקרה המוצלח
במקרה המוצלח, זה שכדאי שיתרחש, הראיון הטלפוני יתקיים בשיתוף פעולה מלא ויסתיים באופן חיובי, כלומר בהזמנה לראיון בחברה.

המקרה הפחות מוצלח
במקרה הפחות מוצלח, המגייסת יוצרת קשר בדיוק בזמן שלא נוח לכם לשוחח בו. בין אם אתם בדיוק בארוחת צהריים, נכנסים לישיבה, או בבית מנסים להרגיע תינוק בוכה- על מנת שלא להפסיד את השיחה קחו מהמגייסת את מס’ הטלפון וחזרו אליה מאוחר יותר. ודאו איתה עד איזו שעה היא נמצאת על מנת שתתפסו אותה ותקיימו את הראיון עוד באותו היום. המומנטום הוא חשוב, ולא תרצו לפספס את ההזדמנות להגיע לראיון.

המקרה שלא כדאי לכם שיקרה
לעתים יש נטייה להתייחס לראיון טלפוני בקלות ראש. בדיוק תפסו אותך בדרך לארוחת צהריים, במעלית שיש בה קליטה סלולארית רק לסירוגין, אתה נמצא עם חמישה אנשים סביבך ואומר למראיין שאתה פנוי לשיחה. בפועל, במצב כזה בו אתה לא לחלוטין פנוי, הסיכוי שתוכל להישאר מרוכז ולענות לעניין במהלך הראיון הוא קטן עד אפסי. שלא לדבר על מקרה שבו אתה מחליט (חלילה) להתייחס בזלזול למראיין, מסיבה כזו או אחרת. אפילו אם מתקשרים אליך מחברה שאתה בכלל לא מעוניין להגיע אליה לראיון, כבד את המתקשר והסבר לו את זה בנועם.
יש מספר לא קטן של טעויות שמחפשי עבודה עושים במהלך הראיון הטלפוני עצמו. מיחס מזלזל או חשדני דרך אי הסכמה לענות על שאלות מסויימות, ובאופן כללי תחושה של חוסר שיתוף פעולה. אצל רוב המעסיקים פרטי ראיון טלפוני יישארו במערכת הגיוס, ואף אחד לא רוצה שיהיו כתובים דברים שליליים לגביו אצל מעסיק. גם אם המשרה הספציפית לא מעניינת אתכם ייתכן ובעוד זמן מה תיפתח משרה שמאד תרצו, והשאיפה היא שלמעסיק תהיה התרשמות חיובית מכם. רצוי שתקדישו לראיון הטלפוני את הזמן והכבוד המגיע לו. נהלו את השיחה כפי שהייתם מנהלים ראיון פרונטאלי- בריכוז מלא, עם מוטיבציה, תוך שאיפה לסיים את השיחה באופן חיובי ולהתקדם לשלב הבא בתהליך הגיוס.

אהבתם? מוזמנים לשתף: