כיצד בוחרים חברות השמה?

כחלק מתהליך חיפוש עבודה, רצוי לפנות למספר חברות השמה מובילות בתחום המקצוע שלך. כיום קיים מגוון רחב מאד של חברות השמה, המתמחות בתחומים שונים. לעתים המגוון עשוי להיות מבלבל, שימו לב כיצד כדאי לבחור את חברות ההשמה איתן תבחרו לעבוד.

ראשית, ההמלצה שלנו היא לא להתפזר. התייעצו עם חברים מתחום עיסוקכם, קבלו מהם כמה שמות של חברות השמה שעזרו להם בחיפוש עבודה, ואל תשלחו את קורות החיים לכל חברת השמה אפשרית. חשוב להתמקד, גם כדי שלא תמצאו את עצמכם באינסוף שיחות טלפוניות עם חברות השמה שקיבלו את קורות החיים שלכם ורוצות להבין מה אתם מחפשים, וגם כדי שתהיה לכם שליטה על המשרות אליהן נשלחים קורות החיים שלכם על ידי חברות ההשמה. חברת השמה שאינה מקצועית מספיק עלולה להציף אתכם בהצעות עבודה שלא קולעות לחיפוש שלכם.

ישנן חברות השמה המגייסות לתחומים רבים, לרוב אלו הן חברות ההשמה הגדולות. לעתים בחברות השמה גדולות אתם עלולים להיתקל במצב של תחלופת עובדים גבוהה, וכתוצאה מכך מחסור בליווי צמוד לאורך התהליך. חברות אחרות, ובעיקר “חברות בוטיק” מתמחות במספר קטן של תחומים ספציפיים. חשוב להבין כי חברת השמה המתמחה במספר תחומים ספציפיים, היא חברת השמה מקצועית מאד. חברת השמה ותיקה, המקושרת בשוק, תוכל לחבר אתכם אל התפקידים הנחשקים ביותר בחברות הנחשבות ביותר.
אם את/ה עו”ד, שמחפש עבודה בתחום משפטי ספציפי, פנייה לחברת השמה המתמחה בהשמת עו”ד ומלווה ליווי צמוד את מועמדיה, תבטיח שאתה בידיים טובות.

חברות השמה מובחנות במספר פרמטרים נוספים. אחד מהם הוא אופן אבחון המועמדים. לדוגמה- חברות השמה לבכירים לרוב מבצעות תהליך אבחון מעמיק, היות והשמת בכירים דורשת אבחון ייחודי, ומדובר בדרך כלל בתהליכי השמה ארוכים ומורכבים. לחברת השמה לבכירים מקצועית כלים לאבחון מקיף ומעמיק של המועמדים, המאפשר לה לבצע השמות מוצלחות ומדויקות.

חברות השמה מקצועיות פעילות גם ברשתות החברתיות, מה שמגדיל את מאגר הקשרים שלהן הן מבחינת מועמדים והן מבחינת מעסיקים. הרשתות החברתיות בעצם מאפשרות לחברות ההשמה להגדיל את הספקטרום, ולאתר באופן יזום מועמדים ומשרות.
איך זה עוזר לכם? ובכן, נניח שאתם רוצים לעבוד בחברה X, ואנחנו כחברת השמה מקושרים אליה ב-LinkedIn. מה זה נותן לכם? על networking בטוח שמעתם…

כחברת השמה מובילה בתחום השמת עורכי דין, אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה ועניין. אנו פועלים ביעילות ובדיסקרטיות ומקושרים מאד בשוק. הנכם מוזמנים לשלוח אלינו קורות חיים למייל jobs@a-one.co.il .

אהבתם? מוזמנים לשתף: