טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי

מחפשי עבודה רבים, ובפרט עורכי דין, מחפשים עבודה באופן דיסקרטי. זה בדרך כלל קורה כשחיפוש העבודה מתבצע טרם עזיבת מקום העבודה הקיים. וכך, מועמדים שמעדיפים למצוא עצמם עם ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ צריכים להקדיש תשומת לב ומחשבה לשמירה על דיסקרטיות בתהליך חיפוש העבודה.חיפוש עבודה תוך כדי שאתם עדיין עובדים צריך להיות מחושב, זהיר, ולהתבצע בצורה שלא תפגע בביצוע שלכם במקום העבודה הנוכחי כל עוד אתם עדיין עובדים בו.

השמירה על דיסקרטיות מתחילה בקורות החיים. בקורות החיים שלכם, אל תציינו במפורש את שם החברה שבה אתם עובדים. בחרו ניסוח שמתאר את החברה בצורה הטובה ביותר מבלי להסגיר באיזו חברה מדובר, לדוגמה- חברה ציבורית גדולה בתחום הקמעונאי. ציינו בקורות החיים שאתם מחפשים עבודה בדיסקרטיות. בנוסף, תוכלו לצרף מכתב מקדים בו תכתבו בכמה מילים עליכם ומה אתם מחפשים כיום, וציינו בו שאתם מחפשים באופן דיסקרטי.

אנו ממליצים להשאיר את חיפוש העבודה לזמנכם הפנוי בבית. אל תחפשו עבודה בזמן העבודה, אל תשתמשו במייל של העבודה לשליחת קורות החיים שלכם, ואל תמהרו לשלוח לכל משרה אפשרית. בחרו את המשרות “בפינצטה”. נהלו קובץ מסודר ובו רישום של כל המשרות אליהן שלחתם קורות חיים. שימו לב שלא לשלוח לחברה שהיא חברת בת או אחות או קשורה לחברה שבה אתם מועסקים כיום, בדקו את זה טרום שליחת קורות החיים.

לצורך חיפוש עבודה דיסקרטי, היעזרו במספר מצומצם של חברות השמה.חברת השמה איכותית תעשה בשבילכם את העבודה ותשמור על דיסקרטיות מלאה. בחרו חברות השמה המתמחות בתחומכם, רצוי להסתמך על המלצות של חברים ומכרים מהתחום, חשוב שתרגישו שאתם יכולים לסמוך על כך שחברת ההשמה תקדם אתכם אל מול מעסיקים תוך שמירה על האינטרסים שלכם.
בקשו מחברות ההשמה שיעדכנו אתכם לפני שליחת קורות החיים שלכם לכל חברה, על מנת שתהיה לכם שליטה מלאה בשליחת קורות החיים ותוכלו לוודא שלא יישלחו למקומות לא רצויים.

חיפוש עבודה דיסקרטי יכול להתבצע גם ברשתות החברתיות. כן, כן, המדיה הפומבית הזו יכולה לשרת אתכם גם באופן דיסקרטי. ב-LinkedIn ניתן להגדיר שרשת הקשרים שלכם תישאר חסויה (בעמוד הזה תחת privacy settings, בתוך connections browse אתם בוחרים באפשרות No, hide my connections list) . וכך, בעודכם עובדים ובמקביל מחפשים עבודה, בארגון שלכם לא יראו לאילו אנשי קשר אתם מתחברים.
כאשר תאתרו הצעת עבודה מתאימה, תוכלו ליצור קשר באופן דיסקרטי עם המעסיק.

בשלב הבא, לאחר שליחת קורות החיים שלכם למשרות, תתחילו לקבל שיחות טלפון מכמה חברות. במידה ואתם פנויים לשיחה, צאו החוצה ונהלו אותה במקום שקט. אם אינכם יכולים לשוחח, הסבירו זאת, וכתבו לכם את פרטי המתקשר. חזרו אתם אליו בזמן וממקום שבאמת יהיה לכם נוח לשוחח. שיחה שתתנהל בלחש ובתשובות של כן ולא היא שיחה שעשויה להיות מפוספסת.

כאשר תגיעו לשלב הראיונות הפרונטאליים, עליכם לשים לב לא לעורר חשדות במקום העבודה הנוכחי. היעדרויות תכופות באמצע היום ידליקו כמה וכמה נורות אדומות. נסו לתאם את הראיונות בערב, לאחר סיום יום העבודה, או בבוקר לפני תחילתו, ואם אין ברירה קחו לצורך ראיון עבודה חשוב יום חופש.

בשלב זה או אחר תתבקשו לתת מספרי טלפון של ממליצים. הסבירו כי אינכם יכולים לתת מספרי טלפון בחברה בה אתם מועסקים כיום מפאת דיסקרטיות החיפוש, כל מעסיק פוטנציאלי יבין זאת. תנו פרטי ממליצים ממקומות עבודה קודמים ועדכנו את הממליצים שלכם כי אתם מחפשים עבודה באופן דיסקרטי וקיימת אפשרות שיפנו אליהם לקבלת המלצות עליכם.

השאירו את חיפוש העבודה דיסקרטי עד שתתקבלו סופית למשרה שאתם רוצים. במידה ותודיעו לפני שתחתמו על חוזה העסקה אתם עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן. אמנם תמיד קיים הסיכוי שכשיגלו שקיבלתם הצעות אחרות ישפרו לכם את תנאי ההעסקה כדי להמשיך להעסיק אתכם, אך זה סיכוי קלוש, או כמו שאומרים “אל תבנו על זה”. המשיכו לעבוד כרגיל ואל תתנו למעסיק הנוכחי תחושה שהראש שלכם במקום אחר. מאידך, התפנו ככל האפשר לראיונות ותהליכי גיוס והקדישו להם את מלוא תשומת הלב. תקופה כזו היא עמוסה ולעתים לא פשוטה, אך אם תנהלו אותה נכון תגיעו לתוצאות הרצויות מבלי לחשוף את עצמכם לאורך התהליך.

אהבתם? מוזמנים לשתף: