הכנה לראיון עבודה במשרד עורכי דין

 In מידע נוסף

אתם בוודאי יודעים שלראיון העבודה במשרד עורכי הדין יש משמעות גדולה ואף מכריעה. זהו המפגש הראשון שלכם עם המעסיק ושל המעסיק איתכם, וכמובן שעליכם ליצור לכל הפחות רושם ראשוני מצוין שיבליט אתכם מעל למועמדים אחרים ויעשה את ההבדל. לשם כך אנו מבצעים הכנה לראיון עבודה במשרד עורכי דין עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום.

למידע נוסף לחצו כאן
 

חשוב להבין שכל המטרה שלנו היא לתת לכם את היתרון היחסי על פני מתחרים, בין אם מדובר בקורות החיים שלכם שאנחנו דואגים שלא יפלו בין הכיסאות, ובין אם הגעה ממוקדת ונכונה לראיון העבודה. ההכנה נעשית לאור הכרות מעמיקה איתכם ועם הצרכים שלכם ויצירה של התאמה מרבית ביניכם לבין המעסיק והמשרה, כך שמראש תגיעו רק לראיונות עבודה שמתאימים למטרות, לשאיפות ולכיוון המקצועי שלכם.

 

דברים שחשוב לדעת על ראיון העבודה

מילים רבות כבר נכתבו על ראיונות עבודה וחשיבותם,  ולמרות שקיימים קווי דמיון בין ראיונות המבוצעים במגזרים שונים חשוב מאוד שההכנה לראיון עבודה במשרד עורכי דין תבוצע ביחד עם אנשי מקצוע שזוהי מומחיותם הספציפית. כלומר, אנשים שיודעים כיצד להתלבש לראיון, איזה מחקר מקדים לעשות, מה כדאי להגיד ולא להגיד, אילו שאלות לשאול ולא לשאול, מהו המידע הרלוונטי יותר ופחות שעליכם למסור, כיצד מרשימים את המראיין, ובקיצור איך עושים את זה בצורה נכונה.

כך למשל, מבחינת הלבוש בדרך כלל כדאי להתלבש בצורה פורמלית, אך יחד עם זאת לא להתלבש בצורה בלתי נוחה שתשפיע על שפת הגוף שלכם ועל ההתנהלות הכללית בראיון. כמו כן, במהלך ההכנה נעבוד על המחקר המקדים וכך תקבלו את האינפורמציה הדרושה על הארגון ועל התפקיד. הדבר יאפשר לכם להיערך נכון מבחינת מה שאתם מספרים על עצמכם, כלומר מידע שבאמת רלוונטי לתפקיד מבלי להיסחף לדיבור על עניינים פרטיים ושאינם מקצועיים.

במהלך ההכנה נתעכב גם על תשומת הלב למראיין, שפת הגוף שלו ושאלות שלו, ולזמן שבו הגיע תורכם לענות. נעבוד על גישה חיובית גם כלפי מקום העבודה הקודם, אפילו עם הרושם שלכם ממנו היה שלילי, ובתוך כך נעבור גם על קורות החיים שלכם ונראה שאתם מכירים אותם בצורה מעולה ויודעים איזה עותק הגיע לידי המראיין שלכם.

עוד נבדוק במהלך ההכנה מה כדאי לשאול בראיון, למשל מהו המבנה הארגוני והתרבות הארגונית, מהם תחומי האחריות של התפקיד ומה המשמעות של הצלחה בו. חשוב לזכור שהעלאת שאלות מראה על 'ראש גדול' ועל עניין, דבר המשפיע באופן חיובי על הצד המראיין. וכמובן שהשאלות האלה יתנו לכם יותר מידע שיאפשר לקבל החלטה מושכלת לגבי התאמת המקום והתפקיד אליכם. מצד שני, נסביר כיצד נמנעים מטעויות של שאלות שאינן במקום, במיוחד בראיון הראשון, כמו שאלות על משכורת במידה והמעסיק לא מעלה את הנושא, שאלות הנוגעות לאפשרויות קידום שבעצם מקדימות את המאוחר, וכדומה.

 

הכי מוכנים שאפשר

אין ספק כי ההכנה לקראת הראיון במשרד עורכי הדין הנה קריטית. עליכם להגיע ממוקדים וחדים כאשר אתם יודעים היטב את כל התחומים הקשורים במשרה המוצעת, כדי שתוכלו להפגין את המקצועיות המתבקשת. בתוך כך יש גם לשים לב לעניינים בינאישיים, או יותר נכון ליחסי אנוש, כמו סוג האנשים שאתם אוהבים לעבוד עימם, אלו שאתם פחות אוהבים לעבוד איתם ומדוע, האם אתם מעדיפים לעבוד בצוות או לבד וכן הלאה.

בין היתר נעזור לכם להכין את הפרופיל שאתם רוצים להציג מול מעסיק באופן המעיד על הביטחון העצמי והתפיסה העצמית שלכם, כמו גם על יכולות הביטוי. נעבוד גם על האופן שבו אתם מציגים יוזמות והחלטות מקצועיות חשובות שקיבלתם, ובכלל – איך אתם משכנעים את המעסיק שאתם המועמדים הטובים ביותר למשרה: הערך המוסף שתוכלו להביא למשרד, סיפורי הצלחה מקצועיים, ותשובה מוכנה ומפורטת מדוע כדאי לבחור דווקא בכם.

לפרטים נוספים וקבלת ליווי מקצועי הנכם מוזמנים לפנות אל חברת A-one בטלפון 03-5256001. אנו נסייע לכם תוך שמירה על הדיסקרטיות המתבקשת.

פוסטים אחרונים
הרשמה לסוכן החכם