דרושים יועץ משפטי

כיום, אין זה פשוט למצוא עבודה בכל תחום עיסוק במדינה ואם מדובר בתחום מאתגר במיוחד כמו תחום המשפטים ועריכת הדין – הרי שהמשימה קשה אפילו יותר . גיוס יועץ משפטי שונה מגיוס עורכי דין לתפקידים שונים, שכן משרות יועץ משפטי קרובות לפסגת המשרות בתחום עריכת הדין ונחשבות למורכבות ויוקרתיות. למעשה, רק חברות גדולות מספיק יגייסו יועצים משפטיים וגם הן, יעסיקו בודדים. בהרבה מקרים, הן כלל לא יפרסמו את המשרות בפורומים פומביים.

 

מה חברות וארגונים באמת מחפשים לתפקידי יעוץ משפטי?

באופן טבעי, חברות נדרשות להשקיע המון תשומת לב ומשאבים על מנת לגייס יועץ משפטי. הם מחפשים את אנשי המקצוע המובילים, החדים והמבריקים ביותר מבין המועמדים ולכן, התחרות קשה והביקוש למשרות טובות ומספקות עולה בהרבה על היצע המשרות הקיים.

כאשר רואים בפורטל מקצועי מודעת דרושים יועץ משפטי, יש לבחון אותה היטב מבחינת הדרישות והקריטריונים, שכן אין טעם להגיש מועמדות במידה ולא עומדים בדרישות הסף המבוקשות.

בשנים האחרונות, התפתחה דרך חדשנית למציאת משרות בתחום עריכת הדין המותאמת לרוח התקופה. בעולם המשפט ככלל ועריכת הדין בפרט, יש חשיבות גבוהה במיוחד למציאת עורך הדין או יועץ משפטי הכי מתאים לתפקיד מכל הבחינות:

 • ניסיון רלוונטי וממוקד.
 • יחסי אנוש ותקשורת אישית.
 • ידע והשכלה
 • יכולת לבצע משימות רב תחומיות
 • להבין בקשת מעמיקה של תחומים משפטיים
 • לספק ייעוץ לארגון ולגורמים חיצוניים
 • לנהל משימות וצוות עובדים
 • להבין את האינטרסים של הארגון או החברה ואיך להגן על אותם אינטרסים.
 • להבין מהו המוצר ו/או השירות (אם מדובר בתחום עסקי)
 • לסייע באספקט המשפטי של עסקאות הנחתמות בידי החברה
 • לסייע בהתנהלות השוטפת של החברה (הרלוונטית לתפקיד היועץ)
 • להיות שותף מלא בהובלת הארגון להצלחה בתחומיו השונים.

חברות המחפשות ייעוץ משפטי, יבצעו בדיקות מקצועיות מעמיקות על מנת למצוא את האדם המתאים, שיכול להבין באופן מעמיק את המערכת, את האתגרים ויידע לעבוד ולעמוד מול גורמים שונים.

יעוץ משפטי

מה עורכי דין צריכים לדעת על הגשת מועמדות לתפקידי ייעוץ משפטי?

ראשית, ישנם תפקידים בהם אפשר להתגמש מבחינת דרישות הסף ולאפשר שינוי או בחירה במועמדים בעלי מאפיינים שונים. מנגד, יש לא מעט תפקידים שבהם אין שום אפשרות להתגמש ודרישות הסף כפי שמפורסמות קשיחות ולא ניתנות לשינוי.

החברות יבדקו את המועמד גם ברמה האישית, כולל את התאמתו ל-DNA הייחודי שלהן.  מועמדים שרוצים לנכס לעצמם יתרון יחסי, יבינו מה החברה מחפשת וינסו להתאים את עצמם כמה שיותר לקריטריונים, על מנת להתבלט בתהליך החיפוש.

אנחנו לא צוחקים כשאנחנו אומרים, שמדובר בתפקיד שהוא בין המאתגרים ביותר בתחום עריכת הדין. למעשה, אספקטים מסוימים בחיפוש המשרה עלולים ממש להקשות על תהליך החיפוש, בין היתר:

 1. לא כל חברה תצהיר כי דרוש יועץ משפטי חיצוני, אלא תעביר את זה דרך המגייסים הפנימיים שלה. הם לרוב יפעילו את ‘רשת הקשרים’ שלהם (לרבות חברות ההשמה שעובדות איתם).
 2. עקב מרכזיות התפקיד, חברה נתונה עשויה לגייס רק יועץ משפטי אחד פר סבב גיוס או לפחות, יועץ משפטי + מזכיר חברה / אחרי ציות.
 3. עקב מורכבות התפקיד, המגייסים צריכים לעבור ולנתח כל קובץ של קורות חיים הנשלח עבור המשרה, כדי להבין עשוי לעמוד בדרישות.
  1. אם מדובר במצב בו דרוש יועץ משפטי מתחיל, יכול להיות שהדרישות יהיו יותר סלחניות ואולי גם, גמישות יותר.
  2. אם מדובר במצב בו דרוש יעוץ משפטי מנוסה קורות החיים ייבחנו בהתאם.

בקיצור, אין לסמוך על קורות החיים רק על שיינשאו את המועמד כל הדרך. לא רק כי המועמד לא בהכרח יידע שהמשרה פתוחה ויש באפשרותו להגיש מועמדות, אלא גם כי לאור הביקוש הרב והצורך של מנהלי גיוס להבין מי באמת נמצא מאחורי המסמך, יכול להיות כי תתבקש דרך יותר אישית לעשות רושם. זו הסיבה המרכזית המובילה מנהלי גיוס להסתמך על חברות השמה באיתור ומציאת מועמדים מתאימים.

איך להכניס את הרגל בדלת לעולם הדרושים של היועצים המשפטיים?

דרך אחת, היא לעבוד עם חברת השמה. חברות השמה עשויות לעבוד עם המגייסים הפנימיים של חברות המחפשות יועצים משפטיים, באופן אקטיבי. דרך שניה, היא לחפש באתרי דרושים שונים ולנסות לאתר ראשונים את מודעות הדרושים הרלוונטיות.

מדוע לעבוד עם A-One?

חברת A-one עובדת עם כמה מהשמות הגדולים במשק כמו:  Wix, HOT, קבוצת מגדל, מיטב דש, בנק לאומי, פרטנר, סודה סטרים, מזרחי טפחות, הפנקיס, Etoro ועוד רבות ומעולות.

לקוחות בולטים נוספים של החברה, הם משרדי עורכי דין נחשבים בישראל כמו גולדפרב זליגמן, Gornitzky & Co, Herzog Fox & Neeman,  FCB & Coועוד משרדים רבים.

כדי להכניס רגל בדלת של עולם משרות היועצים המשפטיים, מומלץ בחום לפנות לחברת A-one. הסיבה העיקרית היא כי יש לה מאגר משרות נרחב עבור שמות גדולים וקטנים, חברות, ארגונים ותאגידים, המחפשים שלל משרות משפטיות.

לקוחות החברה סומכים על שיקול דעת הצוות המקצועי בה וביכולתם לראיין מועמדים, להבין אותם (צרכיהם, כישוריהם, כוונותיהם ורצונותיהם) לעומק ולשדך בניהם ספציפית לתפקידים רלוונטיים.

מועמדים המגיעים דרך חברת A-one יכולים לשמוע לפני כולם על  “לא-מפורסמות” ולהגיע אליהן עם הגב והמוניטין של A-one מאחוריהם.  .

לקבלת ייעוץ מקצועי מהצוות שלנו ב- A-One, הינכם מוזמנים לחייג לטלפון  03-6042324.

אהבתם? מוזמנים לשתף: